Vedtak
Kvinner:
Etternavn Fornavn Postnr/sted Født Stilling Yrke
Arnes Merethe Thomassen 4365 Nærbø 1968 Adjunkt Lærer
Birkeland May Britt 4362 Vigrestad 1965
Bjørnsen Helene 4365 Nærbø 1973 Daglig leder Nærbø Idrettslag Fengselskole, 3 år jus
Ege Heidi Karin Sandve 4362 Vigrestad 1971 Førskolelærer Barnehagelærer
Eikeland Kitty Marie 4365 Nærbø 1961 Rådgiver Kommunal økonomi og ledelse
Haveland Anne Kjersti 4365 Nærbø 1973 Nattavdelingssykepleier/Hovedtillitsvalgt Sykepleier
Helgøy Brit Elin Bjorland 4365 Nærbø 1972 Hjemmeværende mor Studiespesialisering
Hellvik Tove Anita 4364 Sirevåg 1972 Produksjonsmedarbeider grunnskole
Sørfonn Hildegunn 4360 Varhaug 1973 Barnehagesjef, Hå kommune Førskolelærer+master i ledelse off.sektor
Håland Gunn Dalen 4360 Varhaug 1969 Sosial pedagogisk rådgiver/koordinator vg3 Førskolelærer
Jellestad Linda Iren 4362 Vigrestad 1973 Hå kommune - PPT for Hå Adjunkt
Kverme Mariann Grøsfjell 4363 Brusand 1969 Kontormedarbeider Norsk Dyremat Teknisk tegner
Løge Henriette Henriksen 4365 Nærbø 1970 Seksjonsleder i Norges Håndballforbund Norges Idrettshøgskule
Madland Ellen Oddny 4360 Varhaug 1960 Spesialhjelpeleier, tillitsvalgt i fagforbundet Hjelpepleier - tilleggsutd. kreftomsorg
Mammen Kristine 4365 Nærbø 1987 Selvstendig næringsdrivende/dagmamma Videregående
Moi Stine 4360 Varhaug 1991 Produksjonsmedarbeider Fjordkjøkken 2 årig salg og service
Mæland Edil Christine 4362 Vigrestad 1962 Konsulent Tannhelsesekretær/Yrkesskole
Njærheim Ingrid Opstad 4365 Nærbø 1966 Assisterende butikksjef Ekstra Nærbø Grunnskole
Olsen Ellen Hobberstad 4360 Varhaug 1980 Lærer Sosionom
Omland Irene 4360 Varhaug 1968 Kunderådgiver (bank) Bankakademiet/Fagskole/Eika forsikring
Reiestad Ingunn Helen 4360 Varhaug 1978 Adjunkt Lærer
Rosland Tina Salte 4360 Varhaug 1977 Familieterapeut, Time kommune Sosionom /Familieterapeut
Rugland Anna 4362 Vigrestad 1956 Nattavdelingsleder Vernepleier
Rygg Anja Ulriksen 4365 Nærbø 1976 Miljø - og SLTkoordinator Sosionom
Salte Rannveig Årstøl 4365 Nærbø 1969 Fagstilling Varhaug skule Vernepleier/spesialped/arbeidspsykologi/kognitiv t
Salte Ruth Obrestad 4365 Nærbø 1959 Fagansvarlig barnevernstjenesten Barnevernspedagog
Skavås Tone Emerson 4365 Nærbø 1976 Førstekonsulent Sosionom
Skeie Stine 4365 Nærbø 1986 Rådgiver Jæren Sparebank Fagbrev butikk og kontor
Skretting Silje 4360 Varhaug 1977 Butikkmedarbeider Spar Varhaug Omsorgsarbeider
Sola Astrid Karin 4364 Sirevåg 1962 Hovedtillitsvalgt Fagforbund Barne og ungdomsarbeider
Stokkeland Lene 4362 Vigrestad 1996 Bjerkreim kommune Barnevernskonsulent
Anne Madland 4365 Nærbø 1970 Psykriatisk helsefagarbeider Miljøarbeider
Bjørg Ueland 1957 4364 Sirevåg PLM and Dokumentasjonsanvarlig Tekninsk tegner Jorunn Bø Edland 1967 4365 Nærbø Planlegger Planlegger Rigmor Bø 1963 4360 Varhaug Bedriftsrådgiver Rådgiver landbruk Vigdis Harpestad 1979 4365 Nærbø Miljøveileder VernepleierTone Elin Berge 1967 4360 Varhaug Tannlege TannlegeSiv Iren Pollestad 1979 4365 Nærbø HR Business partner SR Teamleder lønn
Reserve:
Aina Stokkeland 1964 4365 Nærbø Bente Nesvåg Eikeland 1981 4360 Varhaug Sykepleier Sykepleier Cathrine Nærland Nord-Varhaug 1979 4365 Nærbø Driftsstøtte Administrasjon Eilen Njølstad Holen 1979 4365 Nærbø Veterinær assistent Helsesekretær
Elisabeth Friestad 1995 4362 Vigrestad Daglig leder/eiger Pizzabakeren Vigrestad Grete Fredøy Halsne 1979 4365 Nærbø Styrer Barnehagelærer
Haldis Martine Aarsland 1980 4362 Vigrestad Styrer Barnehagelærer Heidi Ånestad 1990 4360 Varhaug Miljøterapeut Sosionom
Henriette Gudmestad 1988 4365 Nærbø Produksjonsmedarbeider Produksjonsmedarbeider Janne Risa 1986 4360 Varhaug Barnehagelærer disp Barn og ungdomsarbeider
Johanna Bjorland 1996 4365 Nærbø Sykepleier Hjemmetjenesten Nærbø Linn Kristine Bjørnsen 1981 4362 Vigrestad Majken kristin Gudmestad 1966 4365 Nærbø
Marie Soma Kvalbein 1977 4360 Varhaug Sykepleier
Valg av meddommere til Sør-Rogaland tingrett 01.01.2025-31.12.2028
(Menn)
Etternavn Fornavn Postnr/sted Født Stilling Yrke
Aarsland Stein 4365 Nærbø 1987 Lærar Lærar
Aksnes Erlend 4365 Nærbø 1969 Veidriftsjef Teknisk fagskole
Birkeland Jon 4360 Varhaug 1964 Sales Market Manager Teknisk salg
Birkeland Kai Heine 4365 Nærbø 1973 Seksjonsleder IKM laboratorium AS Videregåendeskole/kalibrering
Dahl Reid Ivar 4365 Nærbø 1988 Spesialrådgiver Time kommune Mastergrad i sammenliknende politikk
Dubland Ingve 4360 Varhaug 1957 Fagrådgiver (Tine) Fagskule landbruk
Friestad Lars Erling 4360 Varhaug 1971 Idrettskonsulent, Hå kommune Konsulent
Grove Christian 4360 Varhaug 1981 Daglig leder i Grove Grunnskole
Harbo Sven 4365 Nærbø 1976 Prosjektutvikler Risa As Teknisk fagskole
Hognestad Lars 4365 Nærbø 1986 Salgskonsulent
Hope Kjell Inge 4360 Varhaug 1961 Daglig leder Bilrelatert/Kompetanseheving/HMS og ledelse
Håland Odd Jan 4365 Nærbø 1963 Servicesjef Livets skole
Håland Reidar 4365 Nærbø 1957 Salgssjåfør Salgssjåfør
Jakobsen Hans Vigleik 4360 Varhaug 1974 Systemingeniør Høyskoleingeniør
Johansson Ola 4364 Sirevåg 1990 Servicetekniker Kalmar Norway AS Maskiningeniør
Kartevold Steinar Bernhard 4360 Varhaug 1980 Automatikktekniker Automatikkteknier
Kydland Geir 4360 Varhaug 1972 Byggmester S.I.Bygg Byggmester
Madland Lars 4360 Varhaug 1961 Sjølvstendig næringsdrivende Artium agronom
Mesfin Sefany 4365 Nærbø 1962 Styrer i barnehage Master i endringsledelse
Nord-Varhaug Joakim 4363 Brusand 1980 Kalkulatør Tømrer/Byggmester
Reime Dag Roar 4365 Nærbø 1969 Fabrikksjef Nortura Hå Næringsmiddel tekniker
Sandve Ragnar 4363 Brusand 1956 Senior Advisor Bondura Technology AS Skandinaviens Flygtekniska Akademi
Siqveland Eivind 4362 Vigrestad 1966 Selger Mekaniker/maskinarbeider
Slettebø Knut Olai 4365 Nærbø 1968 Inspeksjonsleder Offshore Leder
Stensland Tore 4362 Vigrestad 1971 Markedssjef Ambulansearbeider
Stokkeland Henrik Alexander 4365 Nærbø 1980 Daglig leder og eiendomsutvikler Byggmester
Sør-Reime Oddgeir 4365 Nærbø 1960 Produksjonsleder Teknisk fagskule
Tuen Ernst Morten 4364 Sirevåg 1980 Byggmester/daglig leder Tømrer/Mester
Undheim Jarle 4360 Varhaug 1976 Asfaltør Veidekke Grunnkurs trearbeid
Undheim Ole Magnar 4363 Brusand 1962 Bonde Bonde
Alexsander Auestad 1984 4365 Nærbø Brannkonstabel Brannmann Arild Helleren 1975 4364 Sirevåg VP Sale & BD Olje Service Dag-Ove Haddeland 1987 4360 Varhaug Taksmann Jærtakst AS Geir Rangen 1983 4365 Nærbø Prosjektleder Bygg og Anlegg Hans Aarsland 1956 4362 Vigretstad Takstmann/pensjonist Takstmann i landbruket Kjetil Vigre 1965 4365 Nærbø Sjåfør/mekaniker/ufør Anlegg/bondeting Mads Vigre 2021 4365 Nærbø Vikar kundestøtte bedrift Økonomi og finans Morten Enåsen 1992 4365 Nærbø Eiendomsmegler Eiendomsmegler
Reserve:
Arnfinn Harpestad 1973 4365 Nærbø Bonde Bonde/landbruksmekaniker/sjåfør Atle Johan Jensen 1961 4362 Vigrestad Birger Kydland 1999 4360 Varhaug Student Student Bjørn Salte 1969 4365 Nærbø Sivilingeniør Rådgiver
Bjørn Gunnar Risa 1957 4365 Nærbø Elektriker Energi/elektromontør
Brian Johannesen 1967 4364 Sirevåg maskinist/lærer Lærer
Bård Borgen 1975 4360 Varhaug Produksjonssjef Møbelsnekker Cato Grytten 1981 4365 Nærbø Senior R&D Engineer Automatiker Egil Kvalbein 1962 4363 Brusand Dekksformann Offshorearbeider Espen Jørgensen 1993 4365 Nærbø Fast Mekaniker
Espen Reime 1980 4365 Nærbø Selger salg Ingvald Vigre 1971 4365 Nærbø CNC operatør Mekanisk industri
Johannes Nærland 1997 4365 Nærbø Gardbruker Landbruk
Jon Birkeland 1964 4360 Varhaug Senior Key Account Manager Salgsingeniør Jørgen Haugland 1991 4362 Vigrestad Prosjektleder Signalmontør
Kenneth Hognestad 1968 4360 Varhaug Tømrer Tømrer
Kjell Ove Vold 1995 4362 Vigrestad Skytebas Anlegg
Behandling
På vegne av formannskapet fremja Andreas Bjorland (KrF) forslag slik:
Valg av meddommere til Sør-Rogaland tingrett 01.01.2025-31.12.2028
38 kvinner:
Etternavn Fornavn Postnr/sted Født Stilling Yrke
Arnes Merethe Thomassen 4365 Nærbø 1968 Adjunkt Lærer
Birkeland May Britt 4362 Vigrestad 1965
Bjørnsen Helene 4365 Nærbø 1973 Daglig leder Nærbø Idrettslag Fengselskole, 3 år jus
Ege Heidi Karin Sandve 4362 Vigrestad 1971 Førskolelærer Barnehagelærer
Eikeland Kitty Marie 4365 Nærbø 1961 Rådgiver Kommunal økonomi og ledelse
Haveland Anne Kjersti 4365 Nærbø 1973 Nattavdelingssykepleier/Hovedtillitsvalgt Sykepleier
Helgøy Brit Elin Bjorland 4365 Nærbø 1972 Hjemmeværende mor Studiespesialisering
Hellvik Tove Anita 4364 Sirevåg 1972 Produksjonsmedarbeider grunnskole
Sørfonn Hildegunn 4360 Varhaug 1973 Barnehagesjef, Hå kommune Førskolelærer+master i ledelse off.sektor
Håland Gunn Dalen 4360 Varhaug 1969 Sosial pedagogisk rådgiver/koordinator vg3 Førskolelærer
Jellestad Linda Iren 4362 Vigrestad 1973 Hå kommune - PPT for Hå Adjunkt
Kverme Mariann Grøsfjell 4363 Brusand 1969 Kontormedarbeider Norsk Dyremat Teknisk tegner
Løge Henriette Henriksen 4365 Nærbø 1970 Seksjonsleder i Norges Håndballforbund Norges Idrettshøgskule
Madland Ellen Oddny 4360 Varhaug 1960 Spesialhjelpeleier, tillitsvalgt i fagforbundet Hjelpepleier - tilleggsutd. kreftomsorg
Mammen Kristine 4365 Nærbø 1987 Selvstendig næringsdrivende/dagmamma Videregående
Moi Stine 4360 Varhaug 1991 Produksjonsmedarbeider Fjordkjøkken 2 årig salg og service
Mæland Edil Christine 4362 Vigrestad 1962 Konsulent Tannhelsesekretær/Yrkesskole
Njærheim Ingrid Opstad 4365 Nærbø 1966 Assisterende butikksjef Ekstra Nærbø Grunnskole
Olsen Ellen Hobberstad 4360 Varhaug 1980 Lærer Sosionom
Omland Irene 4360 Varhaug 1968 Kunderådgiver (bank) Bankakademiet/Fagskole/Eika forsikring
Reiestad Ingunn Helen 4360 Varhaug 1978 Adjunkt Lærer
Rosland Tina Salte 4360 Varhaug 1977 Familieterapeut, Time kommune Sosionom /Familieterapeut
Rugland Anna 4362 Vigrestad 1956 Nattavdelingsleder Vernepleier
Rygg Anja Ulriksen 4365 Nærbø 1976 Miljø - og SLTkoordinator Sosionom
Salte Rannveig Årstøl 4365 Nærbø 1969 Fagstilling Varhaug skule Vernepleier/spesialped/arbeidspsykologi/kognitiv t
Salte Ruth Obrestad 4365 Nærbø 1959 Fagansvarlig barnevernstjenesten Barnevernspedagog
Skavås Tone Emerson 4365 Nærbø 1976 Førstekonsulent Sosionom
Skeie Stine 4365 Nærbø 1986 Rådgiver Jæren Sparebank Fagbrev butikk og kontor
Skretting Silje 4360 Varhaug 1977 Butikkmedarbeider Spar Varhaug Omsorgsarbeider
Sola Astrid Karin 4364 Sirevåg 1962 Hovedtillitsvalgt Fagforbund Barne og ungdomsarbeider
Stokkeland Lene 4362 Vigrestad 1996 Bjerkreim kommune Barnevernskonsulent
Anne Madland 4365 Nærbø 1970 Psykriatisk helsefagarbeider Miljøarbeider
Bjørg Ueland 1957 4364 Sirevåg PLM and Dokumentasjonsanvarlig Tekninsk tegner Jorunn Bø Edland 1967 4365 Nærbø Planlegger Planlegger Rigmor Bø 1963 4360 Varhaug Bedriftsrådgiver Rådgiver landbruk Vigdis Harpestad 1979 4365 Nærbø Miljøveileder VernepleierTone Elin Berge 1967 4360 Varhaug Tannlege TannlegeSiv Iren Pollestad 1979 4365 Nærbø HR Business partner SR Teamleder lønn
Reserve:
Aina Stokkeland 1964 4365 Nærbø Bente Nesvåg Eikeland 1981 4360 Varhaug Sykepleier Sykepleier Cathrine Nærland Nord-Varhaug 1979 4365 Nærbø Driftsstøtte Administrasjon Eilen Njølstad Holen 1979 4365 Nærbø Veterinær assistent Helsesekretær
Elisabeth Friestad 1995 4362 Vigrestad Daglig leder/eiger Pizzabakeren Vigrestad Grete Fredøy Halsne 1979 4365 Nærbø Styrer Barnehagelærer
Haldis Martine Aarsland 1980 4362 Vigrestad Styrer Barnehagelærer Heidi Ånestad 1990 4360 Varhaug Miljøterapeut Sosionom
Henriette Gudmestad 1988 4365 Nærbø Produksjonsmedarbeider Produksjonsmedarbeider Janne Risa 1986 4360 Varhaug Barnehagelærer disp Barn og ungdomsarbeider
Johanna Bjorland 1996 4365 Nærbø Sykepleier Hjemmetjenesten Nærbø Linn Kristine Bjørnsen 1981 4362 Vigrestad Majken kristin Gudmestad 1966 4365 Nærbø
Marie Soma Kvalbein 1977 4360 Varhaug Sykepleier
Valg av meddommere til Sør-Rogaland tingrett 01.01.2025-31.12.2028
(Menn)
Etternavn Fornavn Postnr/sted Født Stilling Yrke
Aarsland Stein 4365 Nærbø 1987 Lærar Lærar
Aksnes Erlend 4365 Nærbø 1969 Veidriftsjef Teknisk fagskole
Birkeland Jon 4360 Varhaug 1964 Sales Market Manager Teknisk salg
Birkeland Kai Heine 4365 Nærbø 1973 Seksjonsleder IKM laboratorium AS Videregåendeskole/kalibrering
Dahl Reid Ivar 4365 Nærbø 1988 Spesialrådgiver Time kommune Mastergrad i sammenliknende politikk
Dubland Ingve 4360 Varhaug 1957 Fagrådgiver (Tine) Fagskule landbruk
Friestad Lars Erling 4360 Varhaug 1971 Idrettskonsulent, Hå kommune Konsulent
Grove Christian 4360 Varhaug 1981 Daglig leder i Grove Grunnskole
Harbo Sven 4365 Nærbø 1976 Prosjektutvikler Risa As Teknisk fagskole
Hognestad Lars 4365 Nærbø 1986 Salgskonsulent
Hope Kjell Inge 4360 Varhaug 1961 Daglig leder Bilrelatert/Kompetanseheving/HMS og ledelse
Håland Odd Jan 4365 Nærbø 1963 Servicesjef Livets skole
Håland Reidar 4365 Nærbø 1957 Salgssjåfør Salgssjåfør
Jakobsen Hans Vigleik 4360 Varhaug 1974 Systemingeniør Høyskoleingeniør
Johansson Ola 4364 Sirevåg 1990 Servicetekniker Kalmar Norway AS Maskiningeniør
Kartevold Steinar Bernhard 4360 Varhaug 1980 Automatikktekniker Automatikkteknier
Kydland Geir 4360 Varhaug 1972 Byggmester S.I.Bygg Byggmester
Madland Lars 4360 Varhaug 1961 Sjølvstendig næringsdrivende Artium agronom
Mesfin Sefany 4365 Nærbø 1962 Styrer i barnehage Master i endringsledelse
Nord-Varhaug Joakim 4363 Brusand 1980 Kalkulatør Tømrer/Byggmester
Reime Dag Roar 4365 Nærbø 1969 Fabrikksjef Nortura Hå Næringsmiddel tekniker
Sandve Ragnar 4363 Brusand 1956 Senior Advisor Bondura Technology AS Skandinaviens Flygtekniska Akademi
Siqveland Eivind 4362 Vigrestad 1966 Selger Mekaniker/maskinarbeider
Slettebø Knut Olai 4365 Nærbø 1968 Inspeksjonsleder Offshore Leder
Stensland Tore 4362 Vigrestad 1971 Markedssjef Ambulansearbeider
Stokkeland Henrik Alexander 4365 Nærbø 1980 Daglig leder og eiendomsutvikler Byggmester
Sør-Reime Oddgeir 4365 Nærbø 1960 Produksjonsleder Teknisk fagskule
Tuen Ernst Morten 4364 Sirevåg 1980 Byggmester/daglig leder Tømrer/Mester
Undheim Jarle 4360 Varhaug 1976 Asfaltør Veidekke Grunnkurs trearbeid
Undheim Ole Magnar 4363 Brusand 1962 Bonde Bonde
Alexsander Auestad 1984 4365 Nærbø Brannkonstabel Brannmann Arild Helleren 1975 4364 Sirevåg VP Sale & BD Olje Service Dag-Ove Haddeland 1987 4360 Varhaug Taksmann Jærtakst AS Geir Rangen 1983 4365 Nærbø Prosjektleder Bygg og Anlegg Hans Aarsland 1956 4362 Vigretstad Takstmann/pensjonist Takstmann i landbruket Kjetil Vigre 1965 4365 Nærbø Sjåfør/mekaniker/ufør Anlegg/bondeting Mads Vigre 2021 4365 Nærbø Vikar kundestøtte bedrift Økonomi og finans Morten Enåsen 1992 4365 Nærbø Eiendomsmegler Eiendomsmegler
Reserve:
Arnfinn Harpestad 1973 4365 Nærbø Bonde Bonde/landbruksmekaniker/sjåfør Atle Johan Jensen 1961 4362 Vigrestad Birger Kydland 1999 4360 Varhaug Student Student Bjørn Salte 1969 4365 Nærbø Sivilingeniør Rådgiver
Bjørn Gunnar Risa 1957 4365 Nærbø Elektriker Energi/elektromontør
Brian Johannesen 1967 4364 Sirevåg maskinist/lærer Lærer
Bård Borgen 1975 4360 Varhaug Produksjonssjef Møbelsnekker Cato Grytten 1981 4365 Nærbø Senior R&D Engineer Automatiker Egil Kvalbein 1962 4363 Brusand Dekksformann Offshorearbeider Espen Jørgensen 1993 4365 Nærbø Fast Mekaniker
Espen Reime 1980 4365 Nærbø Selger salg Ingvald Vigre 1971 4365 Nærbø CNC operatør Mekanisk industri
Johannes Nærland 1997 4365 Nærbø Gardbruker Landbruk
Jon Birkeland 1964 4360 Varhaug Senior Key Account Manager Salgsingeniør Jørgen Haugland 1991 4362 Vigrestad Prosjektleder Signalmontør
Kenneth Hognestad 1968 4360 Varhaug Tømrer Tømrer
Kjell Ove Vold 1995 4362 Vigrestad Skytebas Anlegg
Kommunedirektøren si innstilling med framlagde namn fremja som eit felles forslag frå formannskapet, blei samrøystes vedteke.